DYSKI TWARDE

Odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku twardego Western Digital, Samsung, Seagate, Toshiba, Hitachi, Maxtor, Fujitsu

Zapraszamy na bezpłatną wycenę

Twój dysk nie działa?

Masz problem z dyskiem twardym? Dysk piszczy, ćwierka, stuka, klika lub wydaje inne dziwne dźwięku, a może twój komputer wolno pracuje, zawiesza się, resetuje? Twój dysk nie zgłasza się w BIOS -ie lub nie można skopiować żadnych danych z uszkodzonego dysku? To wszystko mogą być objawy uszkodzonego dysku twardego.

Odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku

Pytania i odpowiedzi oraz opis usług w odzyskiwaniu danych z uszkodzonych dysków twardych Western-Digital, Hitachi, Seagate, Samsung, Toshiba, Maxtor

Z dysków z jakimi uszkodzeniami można odzyskać dane?

Dane można odzyskać z dysków z uszkodzonymi głowicami, z uszkodzonym firmware, z uszkodzoną elektroniką lub zblokowanym silnikiem. Generalnie około 95% przypadków udaje się zakończyć sukcesem.

W jakich przypadkach danych nie udaje się odzyskać?

Uszkodzenia mechaniczne talerzy często uniemożliwiają odzyskanie danych. W niektórych przypadkach jeśli dysk ma uszkodzoną jedną powierzchnię można odczytać dane z pozostałych – sprawnych. Problemy stwarzają tez dyski po samodzielnych próbach odzyskania danych inspirowanych poradami z forum.

Jaki dysk kupić aby nie utracić danych w przyszłości?

Zalecamy zakup co najmniej dwóch. Jeśli nie będą Państwo robić kopii zapasowych czyli trzymać danych minimum w dwóch miejscach prędzej czy później skorzystają Państwo z naszych usług.

Jak szybko moje dane zostaną odzyskane?

Średni czas odzyskiwania danych to około 5 dni. Niektóre zlecenia trwają jednak nawet po kilka tygodni czy miesięcy. Pracujemy do uzyskania efektu. Posiadamy kilka stanowisk i każdym zleceniem zajmujemy się na bieżąco.

Jak dostarczyć dysk do odzyskiwania?

Dysk najlepiej dostarczyć do naszego biura lub wysłać do nas pocztą bądź kurierem. Przy wysyłaniu należy pamiętać o dobrym opakowaniu i wypełnieniu. Wysyłanie dysku w kopercie nawet bąbelkowej nie jest dobrym pomysłem.

Czy odzyskują Państwo dane tylko z Warszawy?

Nasze biuro mieści się w Warszawie ale dysk mogą państwo do nas wysłać z Krakowa, Poznania, Katowic czy z takich miast jak: Gdańsk, Tychy, Sopot, Gdynia, Białystok, Bielsko-Biała, Garwolin, Lublin, Tomaszów Mazowiecki, Łódź, Łomża, Pułtusk czy innego miejsca w całej Polsce.

Uszkodzenia dysków

Dysk uszkodzony mechanicznie

Dyski uszkodzone mechanicznie stanowią ponad dużą część zleceń odzyskiwania danych. Jeśli dysk upadł lub został uderzony podczas pracy dochodzi często do mikro uszkodzeń talerzy dysku oraz często do uszkodzenia głowic. Takie dyski wymagają specjalistycznego podejścia do odzyskiwania danych. Dobór odpowiednich procedur zależnych od rodzaju uszkodzenia oraz zachowania dysku ma kluczowe znaczenie w procesie odzyskiwania danych z uszkodzonego dysku twardego.

Dysk uszkodzony elektrycznie

W naszym laboratorium odzyskiwania danych niemal każdego dnia mamy do czynienia z dyskami z uszkodzonymi elektronikami. Do częstych przyczyn uszkodzeń należą awarie zasilaczy w komputerach stacjonarnych, błędnego podpicia zasilania szczególnie w dyskach USB lub typowe awarie układów elektronicznych. Odzyskiwanie danych z dysków w których są uszkodzenia elektroniczne ma wysoką skuteczność. Większe wyzwania stawiane są dyskach SSHD, które są połączeniem dysku flash i zwykłego dysku talerzowego.

Dysk z uszkodzonym firmware

Każdy dysk ma wewnętrzne oprogramowanie sterujące jego pracą nazywane firmware. Uszkodzenia firmware dysku często powodują duże kłopoty z dostępem do danych. Uszkodzenia firmware dysku często są mylone z niektórymi uszkodzeniami mechanicznymi dysków przez co małe serwisy komputerowe, podejmujące się odzyskiwania danych, nie potrzebnie otwierają dyski. Więcej w tym artykule. Pomijając już fakt że często nie mają odpowiednich warunków do takich operacji to są to zbędne działania powodujące dodatkowe komplikacje.

Lokalizacja

Odwiedź nas lub wyślij nam swój nośnik na bezpłatną wycenę.

Megaserwis S.C.

02-201 Warszawa, Ul. Opaczewska 43/8

tel: 609123321

<iframe src="https://www.google.com/maps/embed?pb=!1m18!1m12!1m3!1d2444.8280185917565!2d20.96060342283824!3d52.21017276603138!2m3!1f0!2f0!3f0!3m2!1i1024!2i768!4f13.1!3m3!1m2!1s0x471ecca85746ce63%3A0xf826ff243b5fc8c2!2sOpaczewska+43%2C+02-201+Warszawa!5e0!3m2!1spl!2spl!4v1521546937644" width="600" height="450" frameborder="0" style="border:0" allowfullscreen></iframe>