LAPTOPY I KOMPUTERY

Odzyskiwanie danych z uszkodzonego laptopa, z laptopa po upadku, po aktualizacji Windows oraz z komputerów stacjonarnych.

Zapraszamy na bezpłatną wycenę odzyskiwania danych z laptopa lub komputera

Laptop lub komputer nie działa a Ty potrzebujesz odzyskać dane?

Masz problem z laptopem? Komputer przestał działać Dysk w laptopie piszczy, ćwierka, stuka, klika lub wydaje inne dziwne dźwięki, a może twój komputer wolno pracuje, zawiesza się, resetuje? Laptop po aktualizacji Windows 10 nie wyświetla danych? Komputer lub laptop resetuje się lub wyświetla niebieski ekran z dziwnymi komunikatami, a Ty chcesz odzyskać dane?

Odzyskiwanie danych z uszkodzonego laptopa lub komputera

Pytania i odpowiedzi oraz opis usług w odzyskiwaniu danych z uszkodzonych laptopów i komputerów Acer, Dell, HP, Lenovo, Toshiba, Apple, Komputerów przemysłowych, komputerów sterujących maszynami przemysłowymi oraz innych przenośnych i stacjonarnych komputerów klasy PC i MAC.

Czy z niedziałającego laptopa da się odzyskać dane?

O ile dysk twardy nie jest uszkodzony to dane da się odzyskać na 99.9%. W większości przypadków tak naprawdę mówimy o zgrywaniu danych co wiąże się z symbolicznymi opłatami rzędu 50 do 200 zł netto. Wyjątek stanowią dyski szyfrowane oraz dyski z dziwnymi złączami lub konfiguracji RAID.

Jak odzyskać dane z laptopa po upadku?

Jeśli laptop upadł dysk najprawdopodobniej uległ uszkodzeniu mechanicznemu. Takiego laptopa najlepiej wyłączyć jak najszybciej i dostarczyć do darmowego sprawdzenia w naszym biurze.

Jeśli laptop jest na gwarancji i nie działa to czy warto zgrac dane przed odesłaniem do serwisu gwarancyjnego?

Tak , Zgranie danych lub nawet zrobienie kopii po-sektorowej dysku przed odesłaniem go do serwisu gwarancyjnego jest bardzo ważne. Większość autoryzowanych serwisów przywraca recovery jeśli mają jakieś podejrzenia, że usterka możne być spowodowana wadliwie działającym systemem operacyjnym lub działaniem wirusa. Wiąże się to z utratą danych i koniecznością ich odzyskiwania co znacznie podnosi cenę. Zgranie danych to tania usługa a odzyskiwanie danych po recovery nie zawsze zapewnia 100% danych a już na pewno niepełną strukturę plików i katalogów.

Czy warto robić systematyczną kopię zapasową?

Tak to bardzo ważne. Kopia zapasowa w dzisiejszych czasach jest bardzo ważna. Pracując w zawodzie związanym z odzyskiwaniem danych naprawdę naoglądamy się tragedii wynikających z utraty danych. Niektóre firmy ponoszą z tytułu utraty danych ogromne koszty, a użytkownicy indywidualni nadwyrężają swoje dobre samopoczucie tracąc zdjęcia z całego życia, doktoraty, książki czy inne ważne dane.

Jak szybko moje dane zostaną odzyskane?

Średni czas odzyskiwania danych to około 5 dni jeśli dysk jest uszkodzony. Niektóre zlecenia trwają jednak nawet po kilka tygodni czy miesięcy. Pracujemy do uzyskania efektu. Posiadamy kilka stanowisk i każdym zleceniem zajmujemy się na bieżąco. Jeśli dysk jest sprawny a ograniczenie dostępu do danych wynika z awarii laptopa lub komputera zgrywanie danych trwa od kilku godzin do kilku dni zależnie od wielkości dysku i ilości danych.

Jak dostarczyć laptop lub komputer do odzyskiwania?

Najlepiej dostarczyć do naszego biura osobiście lub wysłać do nas pocztą bądź kurierem. Przy wysyłaniu należy pamiętać o dobrym opakowaniu i wypełnieniu. Warto zapewnić przynajmniej po 10cm wypełnienia z każdej strony opakowania.

Czy odzyskują Państwo dane tylko z Warszawy?

Nasze biuro mieści się w Warszawie ale dysk mogą państwo do nas wysłać z Krakowa, Poznania, Katowic czy z takich miast jak: Gdańsk, Tychy, Sopot, Gdynia, Białystok, Bielsko-Biała, Garwolin, Lublin, Tomaszów Mazowiecki, Łódź, Łomża, Pułtusk czy innego miejsca w całej Polsce.

Uszkodzenia dysków

Dyski Twarde to bardzo wrażliwe urządzenia. Poniżej możesz zapoznać się z różnego rodzaju uszkodzeniami z jakimi można się spotkać w tych nośnikach. Odzyskiwanie danych z uszkodzonych dysków to przeważnie kosztowny proces i z tego względu warto robić kopie danych. Jeśli masz jakiś problem z dostępem do danych zapraszamy na bezpłatną wycenę. W naszym dziale serwisu komputerów możesz od razu naprawić laptopa lub komputer. Nasza oferta jest kompleksowa.

Dysk uszkodzony mechanicznie

Dyski uszkodzone mechanicznie stanowią ponad dużą część zleceń odzyskiwania danych. Jeśli dysk upadł lub został uderzony podczas pracy dochodzi często do mikro uszkodzeń talerzy dysku oraz często do uszkodzenia głowic. Takie dyski wymagają specjalistycznego podejścia do odzyskiwania danych. Dobór odpowiednich procedur zależnych od rodzaju uszkodzenia oraz zachowania dysku ma kluczowe znaczenie w procesie odzyskiwania danych z uszkodzonego dysku twardego.

Dysk uszkodzony elektrycznie

W naszym laboratorium odzyskiwania danych niemal każdego dnia mamy do czynienia z dyskami z uszkodzonymi elektronikami. Do częstych przyczyn uszkodzeń należą awarie zasilaczy w komputerach stacjonarnych, błędnego podpicia zasilania szczególnie w dyskach USB lub typowe awarie układów elektronicznych. Odzyskiwanie danych z dysków w których są uszkodzenia elektroniczne ma wysoką skuteczność. Większe wyzwania stawiane są dyskach SSHD, które są połączeniem dysku flash i zwykłego dysku talerzowego.

Dysk z uszkodzonym firmware

Każdy dysk ma wewnętrzne oprogramowanie sterujące jego pracą nazywane firmware. Uszkodzenia firmware dysku często powodują duże kłopoty z dostępem do danych. Uszkodzenia firmware dysku często są mylone z niektórymi uszkodzeniami mechanicznymi dysków przez co małe serwisy komputerowe, podejmujące się odzyskiwania danych, nie potrzebnie otwierają dyski. Więcej w tym artykule. Pomijając już fakt że często nie mają odpowiednich warunków do takich operacji to są to zbędne działania powodujące dodatkowe komplikacje.

Lokalizacja

Odwiedź nas lub wyślij nam swój nośnik na bezpłatną wycenę.

Megaserwis S.C.

02-201 Warszawa, Ul. Opaczewska 43/8

tel: 609123321

Odzyskiwanie danych z laptopów i komputerów Warszawa Ochota.

<iframe src="https://www.google.com/maps/embed?pb=!1m18!1m12!1m3!1d2444.8280185917565!2d20.96060342283824!3d52.21017276603138!2m3!1f0!2f0!3f0!3m2!1i1024!2i768!4f13.1!3m3!1m2!1s0x471ecca85746ce63%3A0xf826ff243b5fc8c2!2sOpaczewska+43%2C+02-201+Warszawa!5e0!3m2!1spl!2spl!4v1521546937644" width="600" height="450" frameborder="0" style="border:0" allowfullscreen></iframe>