DYSKI ZEWNĘTRZNE USB

odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku zewnętrznego USB Western Digital, Samsung, Seagate, Toshiba, Hitachi, Maxtor, LaCie, A-DATA, Transcend, PQI,

Zapraszamy na bezpłatną wycenę

Twój dysk zewnętrzny nie działa?

Masz problem z dyskiem zewnętrznym USB? A może Twój dysk USB jest po upadku? Dysk przenośny piszczy, ćwierka, stuka, klika lub wydaje inne dziwne dźwięku, a może twój komputer wolno pracuje po podpięciu dysku USB, zawiesza się lub resetuje? Twój dysk USB nie zgłasza się w komputerze lub nie można skopiować żadnych danych z uszkodzonego dysku? To wszystko mogą być objawy uszkodzonego dysku zewnętrznego.

Odzyskiwanie danych z dysku przenośnego

Pytania i odpowiedzi oraz opis usług w odzyskiwaniu danych z uszkodzonych dysków zewnętrznych USB Western-Digital, Hitachi, Seagate, Samsung, Toshiba, Maxtor, Transcend, PQI, ADATA, LaCie i innych.

Jakie uszkodzenia dysku USB kwalifikują do odzyskiwania?

Dane można odzyskać z dysku z uszkodzonymi głowicami, z uszkodzonym firmware, z uszkodzoną elektroniką lub zblokowanym silnikiem. Generalnie około 95% przypadków udaje się zakończyć sukcesem. Wyjątek to porysowane lub rozmagnesowane talerze.

W jakich przypadkach danych nie udaje się odzyskać?

Uszkodzenia mechaniczne talerzy często uniemożliwiają odzyskanie danych. W niektórych przypadkach jeśli dysk ma uszkodzoną jedną powierzchnię można odczytać dane z pozostałych – sprawnych. Problemy stwarzają tez dyski po samodzielnych próbach odzyskania danych inspirowanych poradami z forum.

Jaki dysk kupić aby nie utracić danych w przyszłości?

Zalecamy zakup co najmniej dwóch. Jeśli nie będą Państwo robić kopii zapasowych czyli trzymać danych minimum w dwóch miejscach prędzej czy później skorzystają Państwo z naszych usług.

Jak szybko moje dane zostaną odzyskane?

Odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku przenośnego USB trwa średnio 5 dni. Niektóre zlecenia trwają jednak nawet po kilka tygodni czy miesięcy. Pracujemy do uzyskania efektu. Posiadamy kilka stanowisk i każdym zleceniem zajmujemy się na bieżąco.

Jak dostarczyć dysk do odzyskiwania?

Dysk USB najlepiej dostarczyć do naszego biura lub wysłać do nas pocztą bądź kurierem. Przy wysyłaniu należy pamiętać o dobrym opakowaniu i wypełnieniu. Wysyłanie dysku w kopercie nawet bąbelkowej nie jest dobrym pomysłem.

Czy odzyskują Państwo dane tylko z Warszawy?

Nasze biuro mieści się w Warszawie ale dysk mogą państwo do nas wysłać z Krakowa, Poznania, Katowic czy z takich miast jak: Gdańsk, Tychy, Sopot, Gdynia, Białystok, Bielsko-Biała, Garwolin, Lublin, Tomaszów Mazowiecki, Łódź, Łomża, Pułtusk czy innego miejsca w całej Polsce.

Uszkodzenia dysków

Dysk uszkodzony mechanicznie

Dyski przenośne nie mają lekko, często występują w nich usterki po upadku, po uderzeniu. Jeśli dysk zewnętrzny upadł lub został uderzony podczas pracy dochodzi często do mikro uszkodzeń talerzy dysku oraz często do uszkodzenia głowic. Takie dyski wymagają specjalistycznego podejścia do odzyskiwania danych. Dobór odpowiednich procedur zależnych od rodzaju uszkodzenia oraz zachowania dysku ma kluczowe znaczenie w procesie odzyskiwania danych z uszkodzonego dysku USB.

Dysk uszkodzony elektrycznie

Dyski przenośne 2,5″ rzadko mają problemy z uszkodzeniem elektroniki. Co innego dyski zewnętrzne 3,5″, które często mają podpięte zasilanie od innego urządzenia. Często mylone są zasilacze z tymi od laptopów. W naszym laboratorium niemal każdego dnia pomagamy naszym klientom, których dyski uległy awarii elektronicznej.

Dysk z uszkodzonym firmware

Każdy dysk ma wewnętrzne oprogramowanie sterujące jego pracą nazywane firmware. Uszkodzenia firmware dysku często powodują duże kłopoty z dostępem do danych. Uszkodzenia firmware dysku często są mylone z niektórymi uszkodzeniami mechanicznymi dysków przez co małe serwisy komputerowe, podejmujące się odzyskiwania danych, nie potrzebnie otwierają dyski. Więcej w tym artykule. Najczęściej uszkodzenia firmware dotykają dyski Seagate i Western Digital, które zaczynają bardzo wolno pracować lub zawieszać komputer.

Lokalizacja

Odwiedź nas lub wyślij nam swój nośnik na bezpłatną wycenę.

Megaserwis S.C.

02-201 Warszawa, Ul. Opaczewska 43/8

tel: 609123321

<iframe src="https://www.google.com/maps/embed?pb=!1m18!1m12!1m3!1d2444.8280185917565!2d20.96060342283824!3d52.21017276603138!2m3!1f0!2f0!3f0!3m2!1i1024!2i768!4f13.1!3m3!1m2!1s0x471ecca85746ce63%3A0xf826ff243b5fc8c2!2sOpaczewska+43%2C+02-201+Warszawa!5e0!3m2!1spl!2spl!4v1521546937644" width="600" height="450" frameborder="0" style="border:0" allowfullscreen></iframe>