Dyski Goodram to polskie dyski SSD. Do ich budowy jak i w przypadku innych producentów wykorzystywane są standardowe kontrolery dysków SSD oraz pamięci NAND. GoodRam CX300 jest dyskiem opartym o kontroler PS3111, który w wyniku uszkodzenia znacznej ilości komórek w kościach pamięci przełącza się w tryb serwisowy i zgłasza się jako SATAFIRM S11. Podobny problem obserwójemy równiez w innych dyskach np. Goodram Iridium czy Silicon Power S55 lub niektórych modelach kingstona. Pełną listę znajdą Państwo pod tym linkiem https://ce………ych.pl/ssd-satafirm-s11-inic6081ssdwp-………../.

Jak już wspomnieliśmy problemy zaczynają się gdy dojdzie do uszkodzenia komórek pamięci. Uszkodzone komórki są jak Bad Sectory w standardowych dyskach. Niestety dyski SSD działają trochę inaczej i w przypadku awarii blokują dostęp do danych. Z pomocą w odzyskaniu danych przychodzą takie laboratoria jak nasze, które za pomocą specjalnego oprogramowania są w stanie wirtualnie odbudować oprogramowanie dysku i uzyskać dostęp do danych.

naprawa Goodram CX300 SATAFIRM S11

Pierwszym etapem jest odbudowa oprogramowania dysku. Polega ona na utworzeniu wirtualnej adresacji bloków.

 

odzyskiwanie danych Goodram CX300 SATAFIRM S11

Kolejny etap to przetransferowanie danych na sprawny dysk. Jak widać na załączonym obrazku dane kopiują się z błędami. Jest to pierwsze kopiowanie, a zmieniając odpowiednio parametry odczytu możemy częściowo skorygować ilość uszkodzonych sektorów co wpływa na jakość odzyskanych danych.

Dyski SSD w odróżnieniu od swoich talerzowych braci nie dają praktycznie żadnych objawów uszkodzeń. Po prostu z dnia na dzień przestają działać.

Jeśli mają Państwo problem z dyskiem SSD – tu jest pełna oferta na odzyskiwanie danych z dysków SSD